Uroczystości

 

UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018:

„Bezpieczny przedszkolak” to spotkanie z policjantami w każdej grupie naszego przedszkola. Wierzymy, że nasi podopieczni będą pamiętali o wszystkich zasadach podczas zimowych zabaw w czasie ferii. Dziękujemy panom dzielnicowym!

Dziękujemy dzieciom z III klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Pabianicach za przygotowanie przedstawienia jasełkowego, na które zostały zaproszone „Biedronki”.

17 listopada przyjadą do przedszkola ratownicy medyczni uczyć przedszkolaki pierwszej pomocy. „Szpital pluszowego misia” to zajęcia, które już drugi raz odbędą się w naszym przedszkolu.

„Ogień zabija”- to temat październikowych zajęć prowadzonych przez strażaków. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą jak się zachować w zadymionym pomieszczeniu,  znają numery alarmowe i rozumieją jakim zagrożeniem jest ogień.

W listopadzie miało miejsce ważne wydarzenie w życiu naszego przedszkola. Dwie najstarsze grupy: Skrzaty i Pszczoły mogą z dumą nazywać się starszakami! Pani dyrektor pasowała każdego przedszkolaka a dzieci i rodzice złożyli przysięgę.

W październiku do naszego przedszkola przyjechali nietypowi goście- alpaki Miś i Jaś. Dzieci miały możliwość pogłaskać mięciutkie futerko, dać zwierzętom smakołyka oraz poznać zwyczaje tych niezwykłych zwierząt. Zapraszamy jeszcze!

UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNE W ROKU SZKLONYM 2015/2016:

Oprócz zaplanowanych uroczystości w roku szkolnym w przedszkolu odbywają się także uroczystości organizowane poza harmonogramem.
W miesiącu listopadzie 2015r odbyło się np. spotkanie warsztatowe z przedstawicielami Zespołu Ludowego „Bychlewianka”.
Również w listopadzie dzieci brały udział w spotkaniach baletowych w wykonaniu tancerzy z Teatru Wielkiego w Łodzi.
W miesiącu lutym odbyły się warsztaty kulinarne przy współudziale absolwenta naszego przedszkola.
W marcu dzieci pojechały na warsztaty taneczne do siedziby Zespołu Ludowego „Bychlewianka”.
W marcu odbyły się warsztaty dla dzieci z grup : Skrzatów, Pszczółek i Krasnali z Panią dietetyk z Poradni Centrum Odchudzania i Odżywiania w Pabianicach przy ul. Grobelnej.
W miesiącu maju odbyło się kolejne spotkanie baletowe z udziałem tancerzy z Teatru Wielkiego w Łodzi. Tym razem dzieci poznały niektóre tańce z krajów Unii Europejskiej
W miesiącu maju dzieci wzięły udział w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez Fundację „Ogień zabija”.
PAŹDZIERNIK- Pasowanie na starszaka w grupach III i IV
LISTOPAD – Jesień nie musi być smutna
Andrzejkowe wróżby
Jesienny koncert Skrzatów,
Krasnoludki – Rodzicom
Spotkania baletowe

GRUDZIEŃ – Spotkanie z Mikołajem
Wigilie klasowe
STYCZEŃ – Uroczystości klasowe z okazji Dnia Babci i Dziadka
LUTY- Ferie na wesoło
Poczta walentynkowa
Bal przebierańcowo- karnawałowy
MARZEC – Powitanie wiosny
MAJ – Święto rodziny
CZERWIEC – Dzień Dziecka
Pożegnanie starszaków