Osiągnięcia

27

 

W grudniu dzieci z grupy „Motylków”wzięły udział w konkursie na facebook-u pt. „Najpiękniejsza choinka w mieście”, którego organizatorem była firma NIKO PRICE Sp. z o.o. Motylki zajęły  miejsce. Gratulujemy pierwszych sukcesów!

Gratulujemy Hani z grupy „Krasnali”  wyróżnienia w konkursie plastycznym
„11 listopada – Radosna Niepodległa” organizowanego przez Forum Organizacji Pozarządowych w Pabianicach.

Kolejny powód do dumy!
Do bibliotek i empików w całej Polsce trafiły właśnie, gorące jeszcze, egzemplarze książek „Opowieści z dziupli”, której autorką jest Ewa Ogińska, dyrektor naszego przedszkola. „Opowieści z dziupli”  zostały napisane z myślą o najmłodszym pokoleniu, które dzięki  przesympatycznym wiewiórkom poznają polskie tradycje.
Gratulujemy udanego debiutu!

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2016/2017

  • I miejsce w międzynarodowym konkursie plastycznym „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”
  • udział w 4 konkursach ogólnopolskich – jedno wyróżnienie
  • wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim w ramach akcji „Ratuj swoje serce”- teledysk nagrany do piosenki
  • udział we wszystkich konkursach miejskich organizowanych przez przedszkola
  • udział w konkursie organizowanym przez Hufiec ZHP Pabianice „Aleja Super tatusiów” – wyróżnienie w kategorii przedszkole
  • I miejsce w konkursie organizowanym przez PCK „Najlepszy zbieracz złota”

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2015/16
– I miejsce w międzynarodowym konkursie plastycznym
– I i II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym
– III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „Piątka gola”

Rok szkolny 2015/2016

W grudniu 2015r nasze przedszkole we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu miejskiego w Pabianicach przeprowadziło akcję ekologiczną w wyniku której powstała publikacja książkowa pt. „Ekologiczne opowieści z dziupli”. Zostały nią obdarowane wszystkie dzieci z pabianickich przedszkoli miejskich oraz uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych.

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2014/15:

II miejsce- 5-6 latki w Turnieju Piłkarskim „Piątka gola”
5- latki w konkursach plastycznych „Jak przedszkolak dba o  przyrodę” i „Mój wymarzony ogród”

WYRÓŻNIENIA:
3- latki – w konkursie plastycznym „Bukiet wiosny’
4- latki – w konkursach plastycznych : „Zwierzakolubni” i „Bajkowy las”
5-latki – „Żywioły  Ziemia – Powietrze” i  konkursie  plastycznym: „Jakie znasz zawody?”, ”
5-6 latki –  w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Barwy jesieni”

Nasze przedszkolaki w roku szkolnym 2013/14 osiągnęły sukcesy w wielu konkursach i przeglądach:

I MIEJSCE zdobyły:
3 -latki w Powiatowym Konkursie Tanecznym „Roztańczone przedszkolaki”
i w Konkursie Plastycznym Ksawerów 2014 „Bezpieczne zabawy”
6 -latki w Turnieju Piłki Nożnej i Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków

II MIEJSCE
5-6 – latki w konkursie recytatorskim „Barwy jesieni”

WYRÓŻNIENIA otrzymały:
3 – latki w „Gali Talentów” – konkursie tanecznym „Cudowne duety”
w Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych „Raz na ludowo”
w konkursie literacko -plastycznym „Owady naszych pól i łąk”
4-5 – latki w konkursie plastycznym „Wędrujący obrazek”
w konkursie plastycznym „Pisanka Wielkanocna”

Jako przedszkole duży nacisk kładziemy na rozwój fizyczny dzieci. Dlatego nauczycielki z naszego przedszkola Ewa Ogińska i Hanna Pawlak są pomysłodawcami Olimpiady Sportowej dla Przedszkolaków, Czwórboju lekkoatletycznego dla dzieci 6 letnich oraz Turnieju Piłki nożnej „Piątka gola”, które to przedsięwzięcia są elementami programu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej PABIKS pt „Mały spotr – wielka radość”. Dzięki działaniom dzieci i nauczycielek z naszego przedszkola: Marzeny Jagielińskiej i Marioli Kasprzak została wydana książka „Legendy Pabianic” oraz „Przewodnik po Pabianicach”. Marzena Jagielińska i Mariola Kasprzak przygotowały także kalendarze na 2013 i 2014. Ilustracje do pirewszego pt. „Zamek w czterech porach roku” wykonały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5. Natomiast kalendarz na rok 2014 pt. „12 miesięcy w Pabianicach” powstał przy udziale dzieci z PM2, PM5 i PM15. Sponsorem przedsięwzięcia był m.in. Urząd Miasta Pabianic. Możemy również pochwalić się wystawianymi przedstawieniami teatralnymi dla dzieci w wykonaniu nauczycielek z cyklu „Nauczyciele – Dzieciom”. Zapraszani na nie są także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Pabianicach oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Pabianicach.

W listopadzie 2013r.został powołany do życia teatr „Pucek”,którego pomysłodawcą jest Dorota Szewczyk-Paturka z PM2 współpracująca z Ewą Ogińską i Marzeną Jagielinską. Aktorki wystawiają przedstawienia na scenach: ODK-u przy ul. Orlej oraz MOKu przy ul. Kościuszki dla dzieci z pabianickich przedszkoli, młodszych klas szkół podstawowych oraz uczniów z Zespołu Szkół Nr 5.

W roku 2014 nasze przedszkole nagrało płytę pt „Piosenki dla mojej mamy”. Jest to niecodzienny upominek od dzieci dla mam z okazji ich święta.
Zawiera ona życzenia i piosenki śpiewane przez nasze przedszkolaki. Powstawała ona przez kilka miesięcy dzięki zaangażowaniu wielu osób.
Dzieci przygotowywane były do nagrania przez nauczycielki przedszkola oraz rytmiczkę p. Iwonę Sobańską. Samego nagrania,dzięki uprzejmości p. dyr Grażyny Wójcik,
dokonał w studio Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach p. Łukasz Szatkowski, a płyty powielił informatyk p. Michał Nowak. Natomiast okładkę płyty
przygotował p. Jakub Ciesielski, wykorzystując wykonane przez dzieci ilustracje. Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwały p. dyr Ewa Ogińska i nauczycielki
Anna Zajda i Marzenna Konieczna, które były też pomysłodawcami projektu.
Płyta nie powstałaby bez udziału sponsorów, byli nimi:
p. Wioletta Sikora – właściciel przychodni ESKULAP, Studio fotograficzne Jakuba Ciesielskiego, Ferrum PPHU Zbigniewa grabarza, Serwis komputerowy Michała Nowaka
i Salon kwiatowy KONWALIA. Płyta z nagranymi piosenkami została wręczona mamom podczas uroczystości Święta Rodziny, która odbyła się na trenie przedszkola.
Mamy nadzieję, że sprawiła ona radość obdarowanym i jest piękną pamiątką.

Nasze przedszkole jest organizatorem także licznych konkursów miejskich oraz ogólnopolskich.